Od pondělí 1.3.2021 je prodejna v Kostelci nad Labem uzavřena, zůstává ale možnost vyzvednout si internetové objednávky ve standardní pracovní době prodejny.

Mrkev pro vaši velikonoční dekoraci

Jako další tip na krásnou dekoraci vám přinášíme návod na látkovou mrkev, která udělá spousty parády nejen o Velikonocích :-). Výroba je jednodušší, než si myslíte, podívejte se na náš návod. Fantazii se meze nekladou, kombinovat můžete jakékoliv vzory látek :-). 

Pokud nemáte látky doma, objednat můžete na https://www.prohackovani.cz/bavlnene/ 

Vnitřní výplň najdete na https://www.prohackovani.cz/vyplnovy-material/  

 

Co budeme potřebovat?

Papír k nakreslení střihu

Látku na mrkev

Látku na nať

Přírodní provázek, lýko, stužku...

Kuličkové rouno na vycpání

Krejčovská křída

Špendlíky

Nůžky

 

 Postup:

1) Na papír překreslíme střih (rozměry jsou uvedeny na obrázku) a vystřihneme. Pomocí špendlíků střih připevníme na látku, obkreslíme křídou a látku vystřihneme.

 

 

 

 

 

2 ) Rub mrkve si po délce přehneme napůl, prošijeme, otočíme na líc, vycpeme rounem a vršek mrkve svážeme nití. Je potřeba, aby nám nahoře kousek látky zbyl, aby bylo možné na tento konec připevnit nať.

Z látky na nať ustřihneme delší 6 cm široký pruh, který si nastříháme po centimetrových proužcích, které ale nedostřihujeme :-).

 

 

 

 

 

 

3) Pruh natě namotáme na konec mrkve, upevníme provázkem a máme hotovo :-).

 

 

 

 

 

Přejeme, ať se "dílo" podaří a dělá Vám radost :-).

 

Vaše Pro Háčkování
   

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.